Якими засобами найкраще пофарбувати вагонку всередині будинку

Якими засобами найкраще пофарбувати вагонку всередині будинку

Сучасний ринок пропонує безліч різних покриттів, не приховують природну красу вагонки. Вони можуть бути як прозорими, так і з додаванням певних пігментів, підкреслюють справжню структуру. Такі матеріали не тільки захищають від ультрафіолету, але відмінно випаровують вологу.
Для тих, хто бажає знати, чим пофарбувати вагонку всередині будинку, відзначаємо відразу: більшість нинішніх фарб — поліфункціональні. Їх використовують не тільки всередині приміщення, відрізняється лише кількість шарів. Нам же з головою вистачить двох шарів.
Вибирати фарбу потрібно з усією відповідальністю, адже неправильне рішення призведе до найнесподіваніших наслідків. Приміром, олійні фарби, незважаючи на високу швидкість висихання, незабаром змінюють свій колір.
Набагато кращою є акрилова фарба, адже вона не розтікається зовсім. Більш дешевий варіант — напівматове покриття на основі води (до того ж, воно чисте в екологічному плані).
Для покриття підлоги або стелі можна використовувати аквалак. Але у випадку з підлогою слід попередньо обробити водовідштовхувальним маслом, щоб уникнути ковзання.
Відносно стін, то їх потрібно обробити антисептиком для того, щоб надати протипожежних характеристик.
Не потрібно поспішати наносити покриття — спочатку бажано очистити вагонку від бруду. У цьому нам знадобиться звичайний відбілювач. Коли поверхня цілком стане білою, можна буде наносити грунтовку. І тільки коли все висохне, ми наносимо антисептик або остаточне покриття. Щоб було зручно працювати, підготуйте заздалегідь все необхідне:
Далі шпаклюємо поверхню і покриваємо її оліфою. Для шліфування використовуємо пемзу. До речі, у оліфу можна трохи додати сурику (близько 50 грамів) і розчинника, а потім все ретельно перемішати.
Коли підготовка буде закінчена, можна сміливо наносити грунтовку. Вона виконує лише одну функцію: зміцнює зашпаклеванную поверхню. Склад при цьому може бути тим же, що і при подальшій фарбування. Важливо: фарбування слід починати лише коли ґрунтовка висохне повністю, інакше ви зіпсуєте «зовнішність».
Фарбувати ми починаємо зверху і плавно ведемо щіточку вниз. Шар фарби повинен бути рівномірним і тонким. Ні в якому разі не проводите пензликом кілька разів в одній області — це може призвести до все тієї ж зіпсованої «зовнішності».
Фарбуємо тільки кінчиком щітки. Часто одного шару недостатньо, тому доведеться фарбувати ще раз (але лише коли висохне попередній шар!). Зауважте: один товстий шар буде триматися значно гірше, ніж два тонких.
Приступаємо до нанесення другого шару, тільки зверху вниз. Особливо ретельно поставтеся до плінтусів і вікон — для них краще скористатися самою маленькою кистю. Головне при цьому — не забруднити фарбою стіну або вікна. Щоб уникнути подібного інциденту візьміть шматок картону і прикріпіть його до скла за допомогою мила (близько 5 сантиметрів у ширину, більше нам не треба). Такі смужки потім дуже легко знімаються, а ось патьоки фарби на склі видалити дуже важко.
В окремих випадках виникає необхідність у нанесенні нітрофарби на поверхню. Тоді краще скористатися пульверизатором. При цьому зовсім не обов'язково купувати його — це можна зробити і своїми руками.
Якщо раніше вагонка вже була пофарбована, то стару фарбу слід видалити. Якщо це олійна фарба, то гарячу праску відмінно з нею впорається. Але робити це потрібно з використанням фольги, яку стелять на поверхню і її проводять праскою. Покриття незабаром пом'якшується і його можна буде видалити з допомогою простого шпателя.
Вагонка з залізними вставками. Подібний матеріал потребує особливої уваги. До того як приступити до фарбування, металеві деталі потрібно обробити оцтом. В такому випадку фарба буде краще триматися і не буде лущитися.
Набагато складніше буде фарбувати залізні труби, розташовані на підлозі. Вся справа в тому, що одна їх сторона постійно лежить на землі.
Відмінно допоможе вам у сформованій ситуації цигейковая рукавиця. Вивертаємо навиворіт і одягаємо на руку. Потім опускаємо її в фарбу і використовуємо вже в якості звичайної щітки. Це дуже ефективна методика, адже за одну хвилину ми зможемо пофарбувати приблизно п'ять метрів труби.

Рубрики: