Як зробити двері купе своїми руками

Як зробити двері купе своїми руками

Виготовити двері купе своїми руками досить просто, якщо ж говорити по-чесному, то це одна з примитивнейших різновидів будівельних робіт.
Розсувні двері без проблем зможуть вписатися практично в будь-який дизайн приміщення, вони перекриють проріз між кімнатами або створять необхідні перегородки. Для дверей-купе характерно те, що вони істотно економлять вільний простір вашої квартири, оскільки не вимагають додаткового місця для «відкриття».
Переважно тоді, коли необхідно відгородити спальню, робоче місце і, що найбільше поширена, шафа або гардероб. Погодьтеся, для старих житлових будинків характерна нестача вільного місця, квартири раніше будували невеликими і тісними.
Отже, як ви вже здогадалися, сьогодні ми поговоримо про те, як виготовити двері купе своїми руками. Але для початку ви повинні самостійно продумати те, наскільки підійдуть такі двері в дизайн кімнати і, слідуючи з цього, підібрати найбільш підходящий колір.
З граничною точністю заміряємо дверний проріз. Ширину і висоту отвору найкраще вимірювати відразу в декількох точках, так як вона може дещо відрізнятися.
Далі нам необхідно визначитися з профілем. Форм і забарвлень існує безліч, але ми рекомендуємо вам звернути свою увагу конкретно на двох з них – відкритому і закритому (останній, до речі, ідеально підходить також для виробництва міжкімнатних дверей) вертикальні профілі.
Після того, як будуть прораховані всі розміри, можна буде приступати безпосередньо до складання двері.
Насамперед, слід встановити верхню направляючу, яка, в свою чергу, буде кріпитися або до спеціального бруска, або безпосередньо до стелі за допомогою шуруповерта та різного роду кріплень.
Якщо ж ваша двері купе зроблена своїми руками, буде мати ще й нижню напрямну, то вона (ця напрямна) повинна бути відповідним чином поглибленої в підлогу.
При цьому вкрай важливо дотримуватися один момент: планки повинні бути встановлені точно горизонтально, і ніяк інакше.
Тут ми повинні провести підготовку дверного полотна. Для цієї мети ми прикручуємо його до верхнього торця і попутно обладнаємо роликові каретки. Крім того, на даному етапі ми повинні також встановити дверні ручки і замки.
На нижньому торці дверей ми повинні підібрати паз, по якому, власне, і буде рухатися ролик.
Беремо дверне полотно, на яке вже встановлена фурнітура, і, притримуючи його не вазі, перешкодимо каретки в пази, розташовані на верхній направляє. Після цього ми кріпимо двері на нижній рейці.
На даному етапі ми повинні встановити обмежувачі. Вони будуть перешкоджати тому що дверні полотна будуть виходити за межі самої планки.
Асортимент матеріалів, які використовуються для власноручного виготовлення дверей купе, не так вже широкий, але вам вибрати в будь-якому разі буде з чого.
Так, найпоширенішим в даному випадку матеріалом вважається ДСП, а також численні його різновиди, як іноземного, так і вітчизняного виготовлення. Про це матеріалі знають практично всі, так само як і про його характеристики, тому детально говорити про неї ми не будемо.
Ще одним популярним матеріалом можна назвати скло – його вибирають ті з нас, хто шукає для свого житла ефектності і витонченості.
При бажанні скло і ДСП можна поєднати. І, нарешті, третій найпоширеніший матеріал – це дзеркало, яке, зрозуміло, вибирається переважно для гардеробних.
Стосовно ж того, який з перерахованих матеріалів краще, то однозначної відповіді вам навряд чи варто чекати. Справа в тому, що це буде залежати від ваших уподобань, а також від того, якого типу приміщенні будуть встановлюватися двері купе. Зрозуміло, що дзеркальні підійдуть також і для офісів.

Рубрики: