Як своїми руками зробити оригінальні штори на люверсах

Як своїми руками зробити оригінальні штори на люверсах

Штори на люверсах мають досить цікаву і сучасну зовнішність. Тому нелегко повірити, що такі штори на люверсах своїми руками може виготовити кожен. І для всіх рукодільниць ми приготували сюрприз — покрокову інструкцію їх виготовлення. Але спочатку розберемося з деякими аспектами.
Істотною відмінністю фіранок на люверсах вважається метод кріплення. Самі люверси розташовуються на верхній половині фіранки. На сьогоднішній день люверси поєднують в собі всього дві деталі: кільце і блочок. Для чого вони призначені? З їх допомогою ви зможете як нанизувати щтору на карниз, так і прикріпити її допомогою спеціальних гачків. Таким чином, створюється драпірування вікна з достатнім об'ємом. Більш того, подібні штори легко впишуться практично в будь-який дизайн нинішнього житла.
Розглянемо детально кожен з варіантів. Щодо дрібних люверсів, то вони найчастіше розташовуються на незначній відстані один від одного, з-за чого вся поверхня штори відмінно зберігає свою форму. Ви можете закріпить її на гачки в формі S. Штори при цьому рекомендується робити не з щільних тканин.
Тепер поговоримо про великих люверсах. Варто відзначити, що для них гачки не потрібні зовсім: вони будуть вдягатися безпосередньо на карниз. При цьому у верхню половину штор необхідно вшити стрічку з кільцями. Зважаючи на те, що дистанція між кільцями буде великий, тканина при цьому буде обвисати великими складками. Саме тому краще скористатися щільною тканиною.
Далі ми поговоримо про обох варіантах, але до цього хотілося б зазначити, що карниз-штангу потрібно встановити ще до початку роботи. Таким чином, надалі ви легко визначите довжину штори і дистанцію між дрібними люверсами. Щодо великих, то кільця в такому разі розташовуватимуться врівень з карнизом і над усім цим буде виступати край штори (приблизно на 2.5 сантиметра).
Для того щоб виготовити штори на люверсах своїми руками, потрібно приготувати достатній обсяг тканини. У випадку якщо ви зважилися на використання декоративної тканини, то обов'язково придбайте ще трохи для запасу: цілком можливо, що вам доведеться трохи підганяти їх для отримання необхідного орнаменту. Кількість матеріалу буде залежати від кожного конкретного випадку, тому не будемо загострювати на цьому увагу. Приступимо до роботи!
Вирізаємо деталі необхідної довжини. Верхню частину фіранки два рази загинаємо і проходимо по місцю згину праскою. Таке ж саме робимо і з обох сторін. Після цього верхній загин вирівнюємо і відрізаємо непотрібну тканину, скоротивши тим самим довжину штори до складки, розташованої першої. Нарешті, зашиваємо цей загин і ще раз пропрасовуємо всі шви.
Відступаємо на 2 см. від краю і позначаємо на верхньому згині місця, в яких будуть кріпитися люверси. Інтервал при цьому повинен бути не більше 25 сантиметрів. Можна поекспериментувати зі способами кріплення і вибрати найбільш підходящий. Закріплюємо люверси відповідно до інструкції, прикладеної до них. Надягаємо кільця гачки. Готово!

Рубрики: