Як правильно вибрати фасадну фарбу для зовнішніх робіт, і на що варто звернути увагу

Як правильно вибрати фасадну фарбу для зовнішніх робіт, і на що варто звернути увагу

Багато покупців при виборі орієнтуються на те, яким буде зовнішній вигляд майбутньої будівлі. Мало хто знає про те, що правильно підібраний матеріал здатний не тільки поліпшити естетичне сприйняття, а ще захистити стіни від впливу навколишнього середовища і тим самим збільшити термін експлуатації будівлі.
Правильно підібрана фарба здатна виключити накопичення вологи в самій стіні, замаскувати дрібні тріщини, змінити фактуру на поверхні стіни, захистити її від розведення грибка. Багато виробників навіть пропонують фарби, які здатні утримувати тепло в будинку, тим самим збільшуючи теплоізоляцію. Важливим при виборі матеріалу стає і така властивість, як самоочищення. Але навіть якщо фасадна фарба для зовнішніх робіт була підібрана з усіма вимогами, вона може не підійти до основи стіни і тоді всі труди і фінансові вкладення будуть марні. Так як же зробити правильний вибір?
Фасадна фарба для зовнішніх робіт, як вибрати, якщо виробники пропонують великий асортимент продукції? Щоб обраним фарбувальний матеріал прослужив довго, не змінюючи колір, структуру і добре захищав фасад від руйнувань, при його виборі потрібно орієнтуватися на наступні показники:
Стійкість до ультрафіолету, який випалює фарбувальний матеріал. Чим вище показники світлостійкості, тим довше фасад збереже первісний колір, не піддаючись впливу ультрафіолету. Краще цим властивістю володіють глянсові фарби. У матових покриттів світлостійкість буде набагато нижче.
Показники паропроникності говорять про здібності нанесеного покриття пропускати пар (дихати). У випадках з мінеральними поверхнями потрібно буде врахувати, що вони просто зобов'язані не пропускати воду, але при цьому випускати пар. Накопичений під фарбою конденсат діє руйнівно на підстави стіни, а сама фарба швидко починає відшаровуватися від поверхні.
Показники адгезії говорять про здібності матеріалу контактувати зі стіною. Чим вище ці показники, тим міцніше буде триматися фарба.
За стійкість до природних явищ (перепадів температури, підвищеної вологості, дощів чи снігу) – відповідає показник атмосферостійкості. Матеріал, у якого цей показник буде високим, здатний добре переносити навіть кислотний дощ.
Витрата фарбувального матеріалу – цей показник відповідає за частину фарбувального матеріалу, який буде використаний на 1 м2 поверхностни. Показники сильно залежать від фактури основи, способу нанесення (за допомогою фарбопульта, валика або кисті) і від виду використаної фарби. Буде краще, якщо ці показники будуть мінімальними.
Як і будь-який інший фарбувальний матеріал, фарба для фасаду повинна мати хороші малярські властивості – наноситься з легкістю, рівномірно розподілятися по поверхні не залишаючи плям і бажано, хороший результат виходив уже з першого нанесеного шару. Визначити ці якості фарби часто вдається лише методом випробувань.
На кінцевий результат впливає швидкість висихання фарби, а ці строки залежать від товщини шару, температури повітря та інших погодних умов.
Здатність матеріалу відбивати сонячне світло, утворюючи міцне покриття, що надалі впливає на його експлуатаційні характеристики. Ці здібності залежать від типу продукції, які діляться на матові, напівматові, глянцеві, напівглянсові і т. д. види. Краще за інших, сонячне світло відображають глянцеві типи фарб, які і виглядають привабливіше і миються легше. Але їх недолік полягає в паронепроникності (не дихають). До того ж цей матеріал при нанесенні не здатний приховати навіть незначні дефекти на поверхні основи.
Не кожен господар хоче бачити свою будівлю в білому кольорі, тому фасадна фарба для зовнішніх робіт просто зобов'язана володіти хорошими властивостями колеровки. Це коли в білу основу додають необхідний відтінок, колір, використовуючи спеціальні колоранти.
Кожен з перерахованих параметрів дуже важливий при виборі фарби для фасаду. Щоб краще розібратися, яка з них відповідає їм краще, потрібно детальніше розглянути види фарб.

Рубрики: