Вчимося робити бульбашкову панель для будинку своїми руками

Вчимося робити бульбашкову панель для будинку своїми руками

Бульбашкова панель — це спеціальна тара, виготовлена з високоміцного оргскла або триплексу (обидва матеріалу, до речі, володіють аналогічними властивостями). У такому резервуарі потоки повітря або води знаходяться в перманентному русі, створюючи враження мініатюрного водоспаду. Особливістю такої панелі є те, що вона чудово виглядає практично в будь-якому інтер'єрі. Коштує вона дуже дорого, тому не кожен з нас може придбати її. У цій статті ми розповімо, яким чином виготовляється бульбашкова панель своїми руками.
В принципі, система описаної бульбашкової панелі не має в собі нічого складного. У неї входить подіум (де вона і буде закріплена), кришка, що захищає систему від сторонніх речей в середину, і, природно, самої панелі.
Тим не менш перше, про що слід подумати, це підсвічування. Від вибору кольору залежить той чи інший ефект. Крім того, подумайте, яку різновид підсвічування краще всього вибрати. Безумовно, світлодіоди в даному випадку — самий економічний варіант.
Але справа в тому, що вони будуть просвічувати воду лише на тридцять сантиметрів. Саме з цієї причини в більшості випадків використовується LED-освітлення — простіше кажучи, неонові лампи. При цьому їх необхідно оснастити і RGB-контролером, що виробляють управління освітленням. Подібна підсвічування може розташовуватися практично в будь-якій зоні конструкції.
Від компресора пускаємо шланг, через який маси повітря будуть передаватися у воду. Бажано встановити акриловий розпилювач, щоб бульбашки не накопичувалися в одному місці. У самому розпилювачі повинні бути зроблені спеціальні дірочки.
Вихідний отвір до всіх трубках необхідно регулювати самостійно. Ця процедура допоможе домогтися єдиного діаметра всіх майбутніх бульбашок.
Необхідно ретельно продумати резервуар, за допомогою чого буде доливати рідину. Адже в будь-якому випадку вода випаровується — повітряна панель негерметична. Подібний резервуар ви можете встановлювати в будь-якому місці на панелі. Крім того, деякі роблять і клапан для стікання рідини (у разі, якщо її доведеться міняти).
Нарешті, хотілося б відзначити: виготовлення бульбашкової панелі своїми руками є вкрай тривалої і точної процедурою. При цьому слід думати про великого безлічі нюансів: яким шляхом будуть підводитися труби для розпилення, вода для заповнення резервуара, герметичність з'єднань і сама підсвічування. Щодо води, то вона обов'язково повинна бути дистильованою, в яку часто додають трохи гліцерину.
Як ми вже говорили, готову споруду встановлюється на піддон, про який говорилося вище. Крізь нього буде чудово видно обрану вами підсвічування. Крім цього, скло ще й відмінно розсіює світло. Залишаємо в системі деяку кількість рідини, щоб підтримувався потрібний нам рівень.
Важливо! Приділяйте компресора особливу увагу. Найчастіше подібні пристосування (тобто, панелі) роблять високими — близько двох метрів, іноді більше. І щоб проганяти через таку масу води повітряні бульбашки, вам знадобиться не звичайний компресор для акваріума, а щось набагато могутніше, але, звичайно ж, не дуже гучне. Але варто пам'ятати, що компресор можна обладнати і віддалено від панелі: в такому разі у плінтусі поміщається необхідного розміру повітряний шланг. При цьому вкрай важливо, щоб між ним і самим пристроєм був встановлений безповоротний клапан, що перешкоджає витоку.

Рубрики: