Утеплюємо лоджію своїми руками

Утеплюємо лоджію своїми руками

Велика частина населення міст проживає в малогабаритних квартирах з лоджіями. І у багатьох виникає думка збільшити житловий простір, зробивши з лоджії ще одну кімнату, наприклад кабінет для роботи або затишну зону відпочинку. Що для цього треба?
Зовсім не багато — утеплити її. Зробити це можна, найнявши фахівців (що може значно спустошити гаманець), або виконати всю роботу самостійно. Вибравши другий варіант, люди часто роблять багато помилок із-за того, що не знають, як утеплити лоджію своїми руками правильно. Перш за все треба визначитися з вибором матеріалів.
Як утеплювач можна використовувати екструдований пінополістирол або мінеральну вату. Товщина утеплювального шару — не менше 30 мм. При розширенні простору житлової кімнати, шар утеплювача повинен становити 50 мм. Крім цього буде потрібно утеплювач самоклеючий фольгований, товщиною 10 мм
Починати роботу треба з засклення лоджії. Якщо таке вже є, треба просто відновити його. Для цього необхідно демонтувати застарілі дерев'яні рами і встановити нові з металопластику. Вставити склопакети. Можна використовувати двокамерні, але в регіонах з холодними зимами, краще – трикамерні. Під час установки необхідно приділити особливу увагу герметизації стиків коробки вікна зі стіною. Ущільнюють їх силіконовим герметиком.
Якщо лоджія буде продовженням кімнати, то потрібно демонтувати двері і вікно. Частина стіни під вікном можна використовувати, спорудивши поличку, або розібрати, якщо є можливість.
— Виконати термоізоляцію на дерев'яному каркасі. Для цього встановлюються лаги, а потім між ними укладається теплоізоляційний матеріал. Потім, на лагах кріпиться облицювальний матеріал. Краще використовувати дошки, товщина яких від 1,5 до 2 див. Закріпити їх на лагах саморізами.
— Укласти утеплювач на попередньо залиту стяжку. Стяжка вирівняє підлогу. До того ж вона сприяє кращому приляганню ізоляційного матеріалу до утеплюваної поверхні. Стики між пластинами пінопласту заповнити монтажною піною. Після цього зверху на утеплювач укласти армовану сітку (10х10) і залити саморастекающейся бетонною сумішшю. Для фінішної обробки підлог може бути використаний лінолеум, паркетна плитка та ін.
— Встановити підлоги з електропідігрівом. Спочатку заливається бетонна стяжка, яка дозволить вирівняти підлогу і буде забезпечувати пожежну безпеку. Потім розкласти спеціальний нагрівальний кабель. Закріпити його на стяжці спеціальною стрічкою.

Рубрики: