Правила підбору і нанесення фасадної фарби для зовнішніх робіт по дереву

Правила підбору і нанесення фасадної фарби для зовнішніх робіт по дереву

Будинок, фасад якого створений з дерева, вважається найбільш екологічним серед всіх своїх побратимів, побудованих з інших будматеріалів. Але щоб така споруда служила довго, дерево вимагає спеціальної обробки. З цією метою застосовується фасадна фарба по дереву для зовнішніх робіт, яка крім декорування будівлі виконує функції захисту стін від впливу на неї навколишнього середовища. Не кожна фарба володіє захисними функціями, тому перш, ніж обробляти фасад з дерева, варто ознайомитися з видами фарбувальних матеріалів і знати, як правильно провести процес фарбування.
Навіть сама якісна деревина з часом зазнає руйнувань. Під впливом УФ випромінювання, її поверхневий шар руйнується, з-за чого швидко відволожується, а волокна стають сторчма. Порушена цілісність поверхневого шару призводить до швидкого його забруднення. Крім цього, в таку структуру простіше потрапити вологи, яка сприяє розбуханню деревних волокон. Перепади вологості приводять до того, що цей будматеріал постійно змінює свій об'єм, а такі його зміни провокують розтріскування поверхні. Деревина починає темніти і покриватися мохом, цвіллю і тріщинами.
Якщо стирчать волокна і тріщини, це всього-навсього естетичний вигляд будівлі, то розмноження плісняви та грибка – швидке руйнування структури дерева. І якщо фасад не був оброблений спеціальною фасадною фарбою по дереву, то подібні проблеми можна виявити вже через рік після закінчення зведення будинку. Особливо добре помітними вони стають після зимівлі.
Щоб якісно провести захист дерев'яного фасаду, найчастіше застосовуються фарбувальні матеріали: масляні, алкідні і водоемульсійні. Є і рідко використовується продукція – двокомпонентна фарба чи поліуретанова емаль. Розглянемо докладніше кожен вид і порівняти їх характеристики.
Алкідний тип фарби. В процесі її виготовлення, для основи використовується алкідна смола, яка модифікується маслом. Фарбувальний матеріал має глянсову й олійну структуру. Продукція відрізняється хорошими якостями водонепроникності і стійкістю до будь-яких змін погодних умов. Відмітна характеристика:
До мінусів даної продукції можна віднести її швидке висихання. Ця особливість фарби не дозволяє їй проникнути вглиб деревини, а залишаючись лише на поверхні, її експлуатаційний термін скорочується. Але фарба стабільна до зношеності і з часом не втрачає привабливості. Спочатку яскраві кольори в процесі експлуатації замінюються благородно матовими відтінками.
Фасадна латексна фарба по дереву. Даного покриттю характерні: міцність, стійкість до вологи, вітру, дощу і вигорання. Таке покриття вважається довговічним і екологічно безпечним. Ще один плюс – для догляду за таким покриттям можна застосовувати лужні розчини.
Акрилова фасадна фарба. В її основу входять вода і акрил, що також робить продукцію екологічно безпечної для здоров'я людини і навколишнього середовища. Нанесений на поверхню фарбувальний склад утворює тонку плівку, але при цьому будматеріал з дерева може вільно дихати. Це дозволяє захистити деревину від зайвої вологи і досягти хороших показників фарби щодо її морозостійкості.
Олійна фарба. В основу таких фарб входить оліфа. Їх відмітні характеристики: неприємний запах при нанесенні, погана стійкість до вологи і низьких температур, швидке зношування і великий термін висихання. Масляні покриття відрізняються міцним зчепленням з поверхнею дерева і можливістю їхнього застосування при низьких температурах повітря.

Рубрики: